Vrhunski rezultati na tekmovanju Logična pošast
18. junija 2024

Na tekmovanju Logična pošast so 3 naši učenci dosegli vse točke in 1. mesto v državi. Skupno smo dosegli kar 7 zlatih in 7 srebrnih državnih priznanj.

Tekmovanje Logična pošast, pod okrljem organizatorja Mathema, je tekmovanje v logičnem razmišljanju. Na tekmovanju rešujemo različne logične naloge, iščemo viteze in oprode, Matemčke in Temačke, določamo pravilnost logičnih izjav ter lažnivce in tiste, ki govorijo resnico, rešujemo sudokuje, latinske kvadrate, futošikije, logične razpredelnice, kvantifikatorje, agente, neodvisne pogoje, poskušamo pravilno sklepati … Nalog je veliko, čas tekmovanja pa zelo omejen in za posamezno nalogo je na voljo lahko le 5 minut časa.

Letos je na šolski ravni tekmovalo 66 naših učencev. Med njimi jih je kar 8 doseglo vse točke, kar je potihem napovedovalo dobre rezultate na državnem nivoju. 

Na državno raven tekmovanja se je urstilo 26 tekmovalcev in dosegli smo vrhunske rezutate. 

Vse možno točke in 1. mesto v državi so doseli Ofelia Collin, 1. a (mentorica Simona Bavdek), Samulel Sedmak, 1. b (mentorica Barbara Babič) in Lovro Logar, 7. c (mentorica Renata Gradišar).

Poglej njih so zlato državno priznaje prejele še: Zala Kastelic, 3. r (mentorica Sonja Škrlj) ter Eva Šeruga, 4. b, Karin Anabel Briški, 6. a in Tinkara Adamič, 6. a (mentorica Renata Gradišar).

Srebrna državna priznanja so prejeli: Valentina Collin, 3. b (mentorica Lucija Glas), Špela Pirkovič, 4. a (mentorica Janja Samsa) ter učenci mentorice Renate Gradišar: Alenka Podlogar, 4. b, Nataša Pirkovič, 6. a, Vita Nared, 6. a, Luka Cukrov, 7. b in Kaja Škatelj 9. b.

Vsem učencem in metoricam iskrene čestitke!

Renata Gradišar,

koordinatorica tekmovanja

Dostopnost